AktualnoścI

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W RAMACH PROJEKTU "WSPÓLNIE ZADBAJMY O CZYSTE POWIETRZE NA WARMII I MAZURACH" NASZE PRZEDSZKOLE WZIĘŁO UDZIAŁ W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE- FESTIWAL NAUKI "CZYSTE POWIETRZE O NIEBO LEPSZE", KTÓREGO ORGANIZATOREM JEST WARMIŃSKO - MAZURSKI OŚRODEK DOSKONALENIA NAUCZYCIELI W OLSZTYNIE. PRZEDSZKOLAKI WRAZ Z NAUCZYCIELKAMI ORAZ UCZNIÓW KOLASY IV B SZKOŁY PODSTAWOWEJ NUMER 1 W BARCZEWIE BRAŁY UDZIAŁ W ZABAWACH BADAWCZYCH O POWIETRZU ORAZ PROWADZIŁY EKSPERYMENTY.

TEATRZYK "JESIENNA OPOWIEŚĆ"

WYWIAD Z DZIEĆMI W RADIO WARMIA BARCZEWO Z OKAZJI DNIA PRZEDSZKOLAKA

Z OKAZJI DNIA GIER PLANSZOWYCH W NASZYM PRZEDSZKOLU ZOSTAŁ ZORGANIZOWANY RODZINNY KONKURS "GRĘ WYMYŚLAMY I WSPÓLNIE GRAMY". DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ZA UDZIAŁ W KONKURSIE.

Przedszkolak to też  patriota!

Jednym z wielu celów wychowania przedszkolnego jest wychowanie patriotyczne, realizowane m.in. poprzez :

- kształtowanie więzi emocjonalnej dziecka z rodziną, rówieśnikami, przedszkolem, kształtowanie właściwego stosunku do otaczającego świata, dostrzeganie piękna i wartości przyrody oraz przyswajanie zasad ochrony przyrody,

- kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji,

- przygotowanie dzieci do pracy i życia społecznego, do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

   W czasie kiedy panuje kryzys wartości bardzo istotnym elementem                 w wychowaniu naszych dzieci jest wychowanie patriotyczne. Przedszkole nie tylko pozwala kształtować przyszłego obywatela, ale również poprzez współpracę z rodziną i najbliższym środowiskiem ukazywać mu pozytywne wzorce z tak istotnymi wartościami, jak dobro, piękno, rzetelność, uczciwość, prawda.  Przedszkole przez to zapewnia wszechstronny rozwój dziecka.

   Realizujemy zadania patriotyczne poprzez organizację i udział dzieci              w konkursach o tematyce regionalnej oraz związanej z wiedzą i symboliką naszego kraju, udział w uroczystościach z okazji Święta Niepodległości, Konstytucji 3 Maja, Święta Flagi. Liczne wycieczki do najbliższego otoczenia, a także te dalsze,  autokarowe, np. do Skansenu w Olsztynku, Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna, Muzeum Przyrody, okolicznych Nadleśnictw są zawsze dużym przeżyciem dla przedszkolaków, wzmacniają więzi społeczne i tworzą korzenie dla patriotyzmu. Często włączamy się w lokalne gminne obchody patriotycznych uroczystości, poznajemy nasze miasto i warmińską kulturę, zapraszamy do wspólnego świętowania żołnierzy Wojska Polskiego, kombatantów.

      Od najmłodszych lat rozbudzamy u dzieci świadomość przynależności do narodu polskiego, realizujemy program edukacji regionalnej, by wzmacniać tożsamość i znajomość „małej ojczyzny”. Pamiętamy o obrzędach i zwyczajach naszego regionu. Zapoznajemy dzieci z legendami i opowiadaniami dotyczącymi przeszłości naszej miejscowości, regionu i kraju. Istotne miejsce zajmują hasła      z kręgu kultury materialnej życia codziennego, jak: lokalna zabudowa warmińska, ozdoby i dekoracje, stroje ludowe, wiersze oraz przyśpiewki, pieśni    i tańce ludowe.

Ojczyzną dla dziecka jest dom, przedszkole, miasto i wioska, najbliższe otoczenie przyrodnicze. Podczas spacerów, wycieczek przybliżamy dzieciom piękno przyrody, przez co kształtujemy przywiązanie do rodzinnej ziemi. Wiosną poszukujemy jej pierwszych oznak, a jesienią zachwycają nas jej kolory. Wybieramy się też wtedy na cmentarze , aby odwiedzić groby i zapalić znicze na grobach nieznanych żołnierzy. Obserwujemy zmiany pogody, a pierwszy śnieg zachęca do  zabaw na śniegu, lepienia bałwanów.

   Przedszkolaki w  z tradycjami w naszym przedszkolu  zapoznają się w sposób aktywny, dzięki temu są zaangażowane wszystkie zmysły i emocje, które umożliwiają im pełnię radosnego przeżycia.

                                  opr.  Janina Krasowska - Szwarc


60 URODZINY PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO W BARCZEWIE

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

Artykuł na stronę.pdf

Z OKAZJI DNIA PLUSZOWEGO MISIA PRZEDSZKOLAKI Z GRUP IV ODWIEDZIŁY SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ NR 3 W BARCZEWIE

60 URODZINY PRZEDSZKOLA

artykuł.pdf
Emocje naszych dzieci- złość i agresja w wieku przedszkolnym. Artykuł luty..pdf
ZAJĘCIA PRZYGOTOWAWCZE.pdf

Dzięki inicjatywie i uprzejmości mamy Fabianka oraz NBP Olsztyn, panie przeprowadziły zajęcia o przedsiębiorczości dla przedszkolaków. 

BAL KARNAWAŁOWY

Wielkanoc - artykuł.pdf

Nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej ze swoimi psami. Zajęcia odbyły się z dziećmi z grup IV. Dzieci podczas pogadanki zostały zapoznane z zawodem funkcjonariusza celnego i rolą psa w ich pracy. Psy podczas spotkania otrzymały zadania tropiące i świetnie je wykonały. Nielegalne materiały zostały odnalezione a psy otrzymały nagrodę w formie zabawy. Dziękujemy bardzo.

Nasze przedszkolaki odwiedziły Szkołę Podstawową nr 1 w Barczewie w ramach spotkania integracyjnego. Dzieci świetnie się bawiły podczas zabaw ruchowych w sali gimnastycznej oraz zostały zaproszone do kina, gdzie obejrzały bajkę zajadając się popcornem.

Występ wychowanków z Powiatowej Szkoły Muzycznej - Filia Barczewo. Dziękujemy za miło spędzony czas z muzyką.

Fotorelacja z Dnia Otwartego.

Teatr Form Niezależnych w przedstawieniu wiosennym.

Obejrzeliśmy przezabawne przygody małego misia szukającego pierwszych oznak wiosny.

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny - 21 marca - był bardzo kolorowy i wesoły w naszym przedszkolu. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyły nam wesołe zabawy, tańce oraz śpiewy. Przedszkolaki z pomocą swoich pań, wykonały Gaiki – które są symbolem wiosny. Na uroczystości dzieci rozwiązywały zagadki, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Odwiedziła nas także Pani Natalia z Nadleśnictwo Wipsowo, Lasy Państwowe i na ręce Pani Dyrektor przekazała sadzonki drzew.

Po uroczystości młodsze dzieci szukały oznak wiosny w naszym ogrodzie przedszkolnym a starsze wyszły na spacer. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie śpiewając radośnie To już Wiosna.

27.03.2024 r. w ramach projektu "Matematyka bliżej nas" odbyły sie warsztaty matematyczne na placu przedszkolnym, podczas których, na przygotowanych stanowiskach, dzieci ze swoimi rodzinami mogły wspólnie doświadczać matematyki, jednocześnie dobrze się bawiąc. Dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie.

Liliana, Kaja i Agatka wzięły udział w ekologicznym konkursie "Eko nawóz uzyskujesz, gdy bioodpady kompostujesz" - z pomocą Rodziców stworzyły piękne kreatywne prace. W piątek uczestniczyły w spotkaniu w CKB w Barczewie, z rąk Pana Burmistrza i Organizatorów konkursu otrzymały dyplomy i nagrody - klocki LEGO, gry, książki i ekologiczne gadżety. Gratulujemy!!! 

W marcu w naszym przedszkolu ruszył program grantowy mFundacji "Rosnę z matematyką", w ramach którego realizujemy projekt "Matematyka bliżej nas". Dzięki dofinansowaniu zakupiliśmy zabawki edukacyjne, które umieściliśmy na ścianach w korytarzach przedszkolnych: labirynt, krokodyl, hipopotam. Ponadto w głównym hollu powstał Kącik matematyczno - manipulacyjny ogólnodostępny dla całej społeczności przedszkola.

Integracja sensoryczna - artykuł na stronę.pdf

W Naszym Przedszkolu odbył się konkurs recytatorski, w którym udział wzięło 17 uczestników! Wszystkie dzieci zostały nagrodzone!

Zwycięzców wyłoniono w dwóch kategoriach wiekowych;

Grupy młodsze:

I miejse- Szymon Kubuj

II miejsce- Piotr Baska

III miejsce- Wiktoria Maćkowiak

Grupy starsze:

I miejsce- Elena Domian

II miejsce- Bartosz Szrajber

III miejsce- Adam Gręda

Wszystkim bardzo gratulujemy!!!

Dnia 24.04.24 r. odbył się w naszym Przedszkolu Turniej Warcabowy, w którym wzięło udział 16 przedszkolaków. Dobra zabawa, możliwość logicznego myślenia – tak można opisać atmosferę panującą podczas turnieju. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali obdarowani dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.

I miejsce - Wiktoria Lewandowska

II miejsce - Karol Babiarz

III miejsce - Antoni Kowalski. 

Gratulujemy!!!

OGŁOSZENIE WAKACJE 2024 (2).pdf

Występ Bajarza Marcin Rumiński Music z przedstawieniem "Dar Królowej Róż".

Artykuł na strone internetową.pdf

24.05.24 r. w Naszym Przedszkolu w ramach XXVI Warmińsko- Mazurskich Dni Rodziny "Dobro rodziny czy nadgodziny" odbył się Przedszkolny Festyn Rodzinny pod hasłem "Matematyka bliżej nas". 

DZIEŃ DZIECKA

Dzieci z przedszkola i żłobka zajadały się musami owocowymi, które zostały ufundowane i podarowane z okazji Dnia Dziecka przez firmę DOM Nieruchomości Olsztyn. Bardzo dziękujemy!!! 

OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW

W ramach projektu wolontariackiego ''Konkurs Moje środowisko '' Fundacji ING Dzieciom Nasze Przedszkole wzbogaciło ogród nowymi atrakcjami: Dendrofon -gra edukacyjna składająca się z 6 gatunków drzew,które wydają różne dźwięki. Ścieżka sensoryczna składająca się z odcinków wyłożonych różnymi materiałami przyrodniczymi m.in: szyszki,piasek,otoczaki. Będą również dekoracyjne świdry ogrodowe. Bardzo dziękujemy Fundacji ING, dzieciom oraz zaangażowanym rodzicom Julii z gr. Wesołe Misie, Antka i Mateusza z gr. Krasnali, Kuby i Olka z gr. Biedronek, Szymona z gr Motylków oraz wszystkim zaangażowanym pracownikom Naszego Przedszkola.


Z okazji Dnia Dziecka nasze przedszkole odwiedził Cyrk SZOK. Dziękujemy Radzie Rodziców, która ufundowała wizytę cyrku. 

Wycieczka grup IVA, IVB i IVC na musical " Alicja w krainie czarów".

W Naszym Przedszkolu odbyła się II edycja akcji "Bajeczni Adwokaci". Jest to akcja edukacyjna promującą zawód adwokata, której I edycja miała miejsce w 2023 r. Dziękujemy Kancelaria Adwokacka adw. Paulina Hrycyna i Izba Adwokacka w Olsztynie za ciekawe spotkanie.

W Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się Mistrzostwa Gminne w Szachach. Z naszego Przedszkola brało udział dwoje dzieci: Piotruś z grupy IIa "Smerfy" i Amelka z gr.IIIb "Żabki".

Piotruś został mistrzem Gminy w kategorii "chłopcy przedszkole", a Amelka, która już jest wicemistrzynią Polski teraz została mistrzynią Gminy w kategorii "dziewczynki przedszkole". Gratulujemy!!!

Dnia 19 czerwca w Naszym Przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego dzieci sześcioletnich. Kolejni absolwenci opuszczają mury przedszkola, by po wakacjach rozpocząć naukę w klasie pierwszej, życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń oraz bezpiecznych i radosnych wakacji. 

Dzieci z młodszych grup uczestniczyły w sadzeniu jarząbu, który został zakupiony przez Rodziców Dzieci żegnających się z przedszkolem.